اهمیت بسته بندی محصولات در بازاریابی

هدف از بسته بندی، محافظت از محصولات در برابر آسیب می باشد. بسته بندی نه تنها محصول را در حین حمل و نقل از سازنده به فروشندگان محافظت میکند بلکه از آسیب محصول در قفسه های فروشگاه هم جلوگیری میکند. اغلب محصولات خودشان تا حدودی دارای فرم خاصی برای بسته بندی هستند به عنوان مثال؛ سوپ ها باید یک ظرف و بسته ی مخصوص داشته باشند در حالی که سیب ممکن است بسته بندی مناسبی برای حمل و نقل داشته باشد اما نه به منظور فروش محصول در فروشگاه محلی.

جذابیت بسته بندی:

اینکه، چطور محصول بسته بندی شود چیزیست که مصرف کننده را جذب میکند تا به محصولی  که در قفسه ی فروشگاه قرار گرفته نگاهی بیندازید؛به همین دلیل، بسیاری از شرکت ها تحقیقات گسترده ای در مورد ترکیب رنگ ها، طرح ها و انواع بسته بندی محصولات انجام میدهند که برای مصرف کننده بیشترین جذابیت را دارا باشد.

ترفیع:

بسته بندی همچنین نقش مهمی را در نمایش اطلاعات مربوط به محصول ایفا میکند. روی بسته بندی ممکن است دستورالعمل هایی درباره ی نحوه ی استفاده از محصول یا ایجاد محصول حک شده باشد.

سهولت تصمیم گیری در خرید:

بسنه بندی همچنین ممکن است حاوی اطلاعاتی در مورد مواد تشکیل دهنده و تغذیه ای باشد؛ این اطلاعات در خرید محصول به ما کمک میکنند زیرا برای خریدار این امکان را فراهم میکنند

که به اطلاعات لازم برای سهولت در تصمیم گیری دسترسی داشته باشند و این اطلاعات ممکن است  خریدار را بدون نیاز به صحبت با کارمند فروش به خریدی موفق سوق دهد.

تفکیک:

بسته بند ی همچنین یک برند را از برندی دیگر متمایز میکند زیرا بسته بندی ممکن است حاوی نام شرکت تولید کننده، لوگو و طرح خاص آن شرکت باشد که به مشتری کمک میکند تا به محصول شرکت مورد نظر خود به راحتی از بین سایر برندها دست یابد. به عنوان مثال؛یک خریدار با راه رفتن در فروشگاه مواد غذایی محلی، با مشاهده ی بسته بندی های نارنجی روشن، صورتی و سفید نام تجاری دونکین را به راحتی از بین سایر قهوه ها در قفسه ی قهوه  تشخیص میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *